Przejdź do głównej zawartości strony

W ramach II Przeglądu Pieśni Żałobnych w Centrum Kultury w Stradunach wystąpi Kapela Pogrzebowa Afterparty:

Międzypokoleniowy i niemalże rodzinny zespół muzyków wprawionych w graniu do słuchania, do tańca i do działań rozmaitych. Powstała z tęsknoty za takim przeżywaniem granicznych momentów w życiu, w którym jest miejsce na powagę i skupienie, i na ekspresję; na lament i na śmiech; na to, co indywidualne i co społeczne; na bezruch i taniec – czyli z tęsknoty za świętem w jego pełni. Powstała z okruszków – z czuwań i styp wiejskich, w których mogliśmy brać udział, z naszych własnych doświadczeń, z zapisków w rodzaju “oberek pogrzebowy” – gdzieś na marginesie Kolberga…
Gramy marsze i mazurki pogrzebowe. Gramy też pieśni żałobne i zaduszne, w których odnajdujemy taneczny puls. Głównie polskie, ale nie tylko. W końcu – gramy utwory autorskie, zakorzenione w muzyce tradycyjnej i związane ze śmiercią, nieuchronnością, zmianą.

Skład:
Katarzyna Jackowska-Enemuo: śpiew, akordeon
Aleksandra Rózga: baraban
Jakub Hałas: akordeon guzikowy
Jonasz Hałas: trąbka
fot. Kris Tov/Joanna Barchetto
Serdecznie zapraszamy na niecodzienny koncert oraz rozgrzewającą zupę, kawę i ciasto.


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij