Przejdź do głównej zawartości strony

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w kolejnej, piątej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”. Jak co roku jesienią uczestnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej – dla par autentycznych oraz stylizowanej – dla zespołów (grup) tańca ludowego. Ocenie podlegać będą także choreografowie i kapele ludowe akompaniujące tancerzom.

Organizatorzy zapraszają również na potańcówkę.

Udział w konkursie, którego finał odbędzie się 22 października, to okazja do międzypokoleniowego spotkania z innymi tancerzami, kultywującymi tradycje tańca ludowego.

To również szansa na zapoznanie się z odmianami oberka, różniącymi się zależnie od regionu, oraz na wymianę doświadczeń z miłośnikami tego tradycyjnego tańca.

Na zwycięzców i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody finansowe.


Miejsce:
Łódzki Dom Kultury
Dział Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru Regionów
ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Organizator:
Łódzki Dom Kultury

Bliższych informacji udzielają:
– Koordynator merytoryczny Katarzyna Gać
+48 604 363 660, [email protected]
–Łódzki Dom Kultury, Dział Dziedzictwa Kulturowego i Folkloru Regionów
+48 797 326 176, [email protected]


Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie
– www.ldk.lodz.pl/aktualnosci…

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij