Przejdź do głównej zawartości strony

 W 2023 roku Studio Folkloru Podlaskich Białorusinów Żemerwa obchodzi swoje dwudziestolecia. Także Podlasko – Poleskie Spotkania w Tradycji „Tam po majowuj rosi”, nazywane kiedyś także Festiwalem Folkloru Wiosennego, w tym roku mają swoją 20. edycję.

 To ważny jubileusz, nie tylko dla naszego studziwodzkiego ośrodka. Żemerwa i Spotkania „Tam po majowuj rosi”, nierozerwalnie ze sobą związane, położyły trwały most kulturowy między pokoleniami Podlaszan.

 Już dziś chcemy zaprosić na świętowanie jubileuszu, którego główną odsłonę zaplanowaliśmy na 6 maja 2023 r., w dniu św. Jerzego (Jurija). Wówczas na polu w Studziwodach odbędzie się tradycyjny obchód zasiewów żyta z korowajem, a potem spotkamy się w Bielskim Domu Kultury na premierze filmu o śpiewaczce Katarzynie Tichoniuk oraz koncercie pod nazwą „Żemerwa i Przyjaciele”.

 Szczegółowe informacje o wydarzeniu udostępnimy niebawem.


Miejsce:
Bielski Dom Kultury
3 maja 2, Bielsk Podlaski


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij