Przejdź do głównej zawartości strony

Do ludzi naszego pogranicza Nowy Rok przychodzi dwa razy. Pierwszy raz w Sylwestra, według zachodniego kalendarza (nowego stylu), drugi – wraz z imieninami Wasyla, w kalendarzu wschodnim (styl stary).

I właśnie ten drugi Stary-Nowy rok chcemy wraz z Wami przywitać hucznie, kręcąc się w tańcu, trochę śpiewając a trochę zaklinając rzeczywistość by stała się choć odrobinę znośniejsza.

Do tańca przygrywać będzie niesamowita US Orchestra z Kijowa, od której żywiołowych hopaków, polek, kozaczków i kolomyjek smyki rozgrzewają się do czerwoności!

Co wziąć ze sobą (jeśli się ma):
– buty wygodne,
– instrument dobry w nutach ludowych,
– dobrze nastrojony aparat głosowy,
– wyszywankę, kiecę albo portki,
– dobry nastrój i magiczne napoje

W programie oprócz tańców i swawoli przewidziane są także ciepłe oraz zimne zakąski tradycyjne, nie będziemy jednak mieć nic przeciwko, jeśli ktoś weźmie ze sobą własny koszyk lub reklamówkę z wałówą.

Warto zaznaczyć też, że wydarzenie ma charakter charytatywny – zbieramy na pomoc dzieciom w Ukrainie.


Miejsce:
Dom Ukraiński,
ul. Kościuszki 5, Przemyśl

Wstęp:
W sprawie biletów dzwonić i pytać pod numer: 730 188 648 (pn-pt 9:00-17:00)
Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona!

Organizator:
Narodnyj Dim – Dom Ukraiński

 


Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij