Kalendarz

Warsztaty tańca z Katarzyną Tucholską w Centrum Ruchu

  • 19.07.2017
  • 18.00
  • Lublin
  • Warsztaty
  • Cykliczne

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2017-07-19.

W każdą środę w lubelskim Centrum Ruchu odbywają się warsztaty tańców tradycyjnych z Katarzyną Tucholską.

 

O warsztatach:

Na co dzień posługujemy się współczesnymi formami ruchu, jednak chcielibyśmy sięgnąć również do historii tańca  i zapoznać Państwa z tańcem tradycyjnym.

Nowa forma zajęć skierowana jest do pasjonatów tańca zainteresowanych tematyką tańca tradycyjnego w dawnej i współczesnej kulturze polskiej, a także wszystkich tych, którzy chcą spróbować i poznać te niestylizowane formy tańca. Warsztaty polskich tańców tradycyjnych skupiać się będą w tym sezonie przede wszystkim na oberku, jako najbardziej rozpowszechnionym, najtrudniejszym, niezwykle ciekawym i dynamicznym tańcu. Oberek, potraktowany jako baza wyjściowa do nauki polek, krzyżaka, kozaka, dyny itp. posłuży do opanowania rytmu, akcentów, wirowania czy  umiejętności tańca w parach.

Zajęcia poprowadzi Katarzyna Tucholska - magister filologii polskiej UW. Obecnie pracuje w ACCREA Bartłomiej Stańczyk przede wszystkim jako stroicielka akordeonów, harmonii itp. Z tradycyjnymi tańcami polskimi spotkała się na Taborze Stowarzyszenia Dom Tańca w 2003. Prowadzi warsztaty i zabawy z tańca tradycyjnego w kraju i za granicą dla dzieci oraz dorosłych w oparciu o tradycyjne tańce i piosenki. Jednocześnie kontynuuje naukę gry na pedałowej i ręcznej harmonii trzyrzędowej. Najbardziej interesuje ją taniec wirowy okolic Szydłowca i Przysuchy (woj. radomskie).

 

Wystarczy podjąć decyzję, wysłać zgłoszenie, wziąć ze sobą wygodny, swobodny strój do ćwiczenia i dobry nastrój.

 

Termin:
środy, godz.18:00–20:00

Miejsce:
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
I piętro – sala prób numer 6 

Zgłoszenia:
centrumruch@ck.lublin.pl

Cena:
– 25 zł
– Opłaty można dokonać w Kasie CK lub przelewem na nr konta Pekao SA 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780 tytułem TANIEC TRADYCYJNY
– POTWIERDZENIE WPŁATY NALEŻY PRZESŁAĆ NA ADRES centrumruchu@ck.lublin.pl LUB OKAZAĆ INSTRUKTORCE PRZED WEJŚCIEM NA SALĘ

Organizatorzy:
– Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca
www.ltt.art.pl
Facebook/lubelskiteatrtanca
– Centrum Kultury w Lublinie
Facebook/centrumkulturywlublinie

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie