Kalendarz

Warsztaty śpiewu białym głosem

  • 30.03.2019
  • 13.00
  • Grodzisk Mazowiecki
  • Spotkania śpiewacze
  • Warsztaty

Zapraszamy serdecznie 30 marca do Poczekalni PKP na warsztaty śpiewu białym głosem, które poprowadzi Agata Harz. Na warsztatach poznamy tradycyjne pieśni wiosenne, jak i kolędy wielkanocne.

Śpiew białym głosem to śpiew, który najczęściej możemy usłyszeć w wykonaniu muzyków, pieśniarzy, pieśniarek ludowych. To śpiew oparty na jak największym wykorzystaniu naturalnych rezonatorów ciała gdzie jego natężenie, naturalny sposób wydobycia się dźwięku ma znaczenie pierwszoplanowe nad czystym brzmieniem czy poprawną artykulacją.

Warsztaty poprowadzi Agata Harz – śpiewaczka i trenerka. Od ponad 20 lat zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, praktykuje i naucza techniki śpiewu białym głosem. Specjalizuje się w tradycyjnych pieśniach polskich, głównie z Lubelszczyzny, Podlasia i Mazowsza, wykonuje także pieśni poleskie i serbskie. W latach 90. współtwórczyni awangardowej formacji Księżyc, z którą wydała dwie płyty: Nów oraz Księżyc. Członkini wielu zespołów nurtu in-crudo, takich jak Bractwo Ubogich, Pies szczeka, zespołu muzyki dawnej Ars Nova, współzałożycielka formacji Wędrowiec (I miejsce w konkursie Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2004 roku).

 

Termin:
30 marca, w godz. 12:00–15:00

Miejsce:
Poczekalnia PKP – Przestrzeń Kulturze Przyjazna
Grodzisk Mazowiecki, ul. 1 Maja 4

Koszt warsztatów:
15 zł

Zapisy:
22 463 46 34

Organizatorzy:
Poczekalnia PKP - Przestrzeń Kulturze Przyjazna 
Grodzisk Mazowiecki
Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie