Kalendarz

Skrzypce łęczycko-łowickie – warsztaty z Marią Stępień

  • 28.06.2017
  • Warszawa
  • Warsztaty

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2017-06-28.

Zapraszamy na warsztaty skrzypcowe z Marią Stępień dla zaawansownych i średniozaawansowanych skrzypków. 

Warsztaty poświęcone będą muzyce pogranicza łęczycko-łowickiego. Na trzech czerwcowych spotkaniach będziemy zgłębiać stylistykę i rozszyfrować charakterystyczne dla tego regionu zawieszenia i rubata, „swingującą” rytmikę i eleganckie ozdobniki. Będzie można nauczyć się kilku rzewnych kujawiaków, kilku wesołych, przede wszystkim z repertuaru kapeli Dobrzeliniacy. Zainteresowani skrzypkowie mogą również liczyć na konsultacje, porady i indywidualnie dopasowane ćwiczenia na usprawnienie techniki gry.

Maria Stępień – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunkach skrzypce i muzykoterapia, od sześciu lat zajmuje się muzyką wiejską z okolic Łodzi. Członkini kapel Dobrzeliniacy oraz Kożuch. Laureatka wielu nagród w konkursach. Grała na wielu scenach w kraju (m.in. Polskie Radio, Filharmonia Łódzka, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata) oraz za granicą (Moskwa, Tallin, Praga).
Współorganizatorka cyklu Pograjka Łódzka, prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych oparte na tańcach i zabawach tradycyjnych z elementami muzykoterapii. Współpracuje m.in. z Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, Teatrem Szwalnia i Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych. 

 

Cykl obejmuje 3 spotkania

ŚRODY
14, 21 i 18 czerwca 2017

17:30–19:00 – 1 grupa, średniozaawansowana 
19:30–21:00 – 2 grupa, zaawansowana

 

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, Domek przy ul. Jazdów 3/20 
Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście

Zgłoszenia:
https://goo.gl/forms/lMJVtZvDVqEdknQZ2

Koszt cyklu:
140 zł

Rezerwacja miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym oraz wpłaty na konto lub przysłanego mailowo potwierdzenia przelewu. 

Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty odbędą się, jeśli uzbiera się kworum

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie