Kalendarz

Roztańczone pastorałki i kolędy | Akademiia Tańca Tradycyjnego

  • od 30.11.2019
  • do 01.12.2019
  • Warszawa
  • Warsztaty

Zbliża się czas świąteczny, a zaraz po nim karnawałowy. Jak wszyscy wiedzą to czas w którym śpiewa się pastorałki i kolędy. Duża część tego repertuaru oparta jest o tradycyjne melodie taneczne, w których bez trudu odnajdziemy rytm oberków, kujawiaków, chodzonych, polek, krakowiaków czy walczyków.

Zapraszamy Was zatem na nietypowe warsztaty tańca podczas, których tańczyć będziemy do śpiewanych przez nas wszystkich, dawnych, znanych czasami od stuleci pastorałek i kolęd. Zatem z jednej strony będzie to nauka lub powtórka repertuaru tanecznego, który wykonywać będziemy już za miesiąc podczas świąt, z drugiej zaś strony będzie to taneczne przygotowanie do zbliżającego się karnawału.

Podczas warsztatów opanujemy zasady tańczenia w metrum nieparzystym - na trzy (rytmy mazurkowe) oraz w metrum parzystym na dwa (rytmy polkowe), tańczenia w parze i w grupie po kole przynajmniej w dwóch kierunkach, wirowania w układzie otwartym i zamkniętym, oraz stosowania różnego rodzaju ozdobników. W trakcie warsztatów pojawi się także duża ilość ćwiczeń rytmicznych dzięki którym w naszym tańcu pojawi się płynność, spontaniczność, żywiołowość i radość.

Warsztaty przewidziane są przede wszystkim dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych ale na pewno skorzystają z nich także pedagodzy, instruktorzy, tancerze, muzycy, muzyko i choreoterapeuci, którzy będą mogli pogłębić swoją wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania polskich tańców ludowych w formach niescenicznych.
Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.

Prowadzący:
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy


Dla kogo:
początkujący i średnio-zaawansowani

 

Terminy:
30 listopada (sobota), godz. 13:00–16:00
01 grudnia (niedziela), godz. 11:00–14:00

Miejsce:
Towarzystwo Polsko-Szwedzkie
Warszawa, ul. Senatorska 11
trzecie piętro

Koszt:
100 zł (cena od osoby za dwa dni zajęć) przy wpłacie do 28 listopada. Po tym terminie o ile będą wolne miejsca opłata wynosi 120 zł.

Zgłoszenia:
obowiązują zapisy na adres ojciec.pio4@gmail.com

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe oraz WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU do dnia 28 listopada na konto nr:
Piotr Zgorzelski
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
tytułem: „Roztańczone pastorałki i kolędy Warszawa - Akademia Tańca Tradycyjnego + imię i nazwisko”

 

Organizator:
Akademia Tańca Tradycyjnego / Polish Academy of Traditional Dance

 

Regulamin warsztatów organizowanych w ramach projektu
1. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
2. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
4. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
5. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
6. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie