Kalendarz

Radomskie Obery – wiosenne warsztaty tańca

  • od 22.03.2019
  • do 23.03.2019
  • Warszawa
  • Warsztaty

RADOMSKIE OBERY – warsztaty Objazdowej Akademii Tańca Tradycyjnego

PROWADZĄCY: Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

Wiosnę przywitamy ucząc się w naszej Akademii słynnych już na całą Polskę, szalonych, transowych tańców wirowych o rytmach mazurkowych, potocznie nazywanych Mazurkami, Oberami czy Wyrywasami.

Na początku nauczymy się kroków, tańczenia w parze, wirowania w dwie strony oraz wiejskiego stylu tańca. Następnie opanujemy maniery wykonawcze oraz sposób tańczenia, od kilku tancerzy-mistrzów m.in. Zarasiów, Cieślaków, Lipińskiego czy Kiełbasy. Prócz wirowania w parze bardzo ważnym elementem naszego spotkania będzie nabycie umiejętności spontanicznego improwizowania i używania w tańcu różnych ozdobników np. przytupów, dzięki którym możliwe jest indywidualne wyrażanie swoich emocji tak charakterystyczne dla dawnych form tańca. Podczas warsztatów pojawią się także mazurkowe przyśpiewki, tzw. wyrywasy.
Video - archiwum Taniec Tradycyjny PL

 

Dla kogo?
początkujący i średnio-zaawansowani

Terminy:
22 marca (piątek), godz. 18:00 - 22:00
23 marca (sobota), godz. 11:00 - 15:00

Miejsce:
Towarzystwo Polsko-Szwedzkie
Warszawa, ul. Senatorska 11 (trzecie piętro)

Koszt:
100 zł do 15 marca
120 zł po 15 marca
(cena od osoby za dwa dni zajęć)

Zgłoszenia:
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY MAILOWE: ojciec.pio4@gmail.com

warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zgłoszenie mailowe (w temacie Objazdowa Akademia Tańca Tradycyjnego) oraz WNIESIENIE OPŁATY W FORMIE PRZELEWU
Wpłaty na konto nr :
Piotr Zgorzelski
65 1240 1053 1111 0010 2755 1434
tytułem:
„OBJAZDOWA AKADEMIA TAŃCA TRADYCYJNEGO – Radomskie Obery + imię i nazwisko”

Organizator:
Akademia Tańca Tradycyjnego

Regulamin warsztatów organizowanych w ramach projektu
1. Opłata nie podlega zwrotowi w wypadku rezygnacji przez uczestnika warsztatów (poza sytuacjami wymienionymi w regulaminie).
2. W przypadku małej ilości zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów, w tym przypadku zwracana jest opłata za odwołane zajęcia osobom, które za nie zapłaciły w wysokości nominalnej. Uczestnicy otrzymają informację mailową lub telefoniczną.
3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzje lub nieszczęśliwe wypadki uczestników oraz za rzeczy wartościowe, które mogą zostać zagubione, zniszczone lub skradzione uczestnikom. Sugerujemy aby uczestnicy warsztatów posiadali aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenie NNW.
4. Zabrania się filmowania, nagrywania i fotografowania zajęć bez zgody Organizatorów. Organizator ma pełne prawa do sfotografowania, nagrywania i sfilmowania zajęć oraz wykorzystania uzyskanego materiału na wszelkich polach eksploatacji oraz może udzielać zgody innym podmiotom w tym zakresie.
5. Zgłoszenie udziału i uczestnictwo w warsztatach jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby promocji w przypadku publikacji zdjęć i filmów z warsztatów przez organizatora oraz partnerów współpracujących z organizatorem.
6. Zgłoszenie udziału w warsztatach jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu, cennika, warunków uczestnictwa oraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora w celach informacyjnych i marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 Sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych DZ. U. Nr 101 poz. 926

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie