Kalendarz

Potańcówka Wielkopolska na bis

  • 02.03.2019
  • 19.00
  • Poznań
  • Potańcówki

Kapela Dudziarzy Wielkopolskich Centrum Kultury ZAMEK oraz poznański Dom Tańca zapraszają na kolejną wielkopolską potańcówkę. Karnawał zakończymy z przytupem. Poniesie nas i wprawi w taneczny wir tradycyjna muzyka wielkopolska. Do tańca zagrają Romuald Jędraszak, Przodki, Kapela Adama Kaisera, Kapela Biskupianie z Domachowa i Okolic.Na parkiecie wodzirejem będzie Witold Roy Zalewski, który poprowadzi w tańcu bardziej i mniej zaawansowanych uczestników zabawy przy dźwiękach dud, kozła, skrzypiec, basów i barabanu.

Zapraszamy wszystkich: osoby roztańczone, jak również dopiero chcące nauczyć się tańców tradycyjnych czy preferujące rolę słuchaczy i widowni. Zapraszamy miłośników tańców wirowych, jak i tańców w kole, starszych i młodszych, pary oraz singli. Pierwsza godzina zabawy poświęcona będzie najmłodszym tancerzom.

Skład muzykancki w ten wyjątkowy wieczór:
Romuald Jędraszak i Marcin Jędraszak
Kapela Gołoborze
Przodki
Kapela Biskupianie z Domachowa i Okolic
Kapela Adam Kaisera

Potańcówka będzie jednocześnie koncertem promującym wydawnictwo płytowe „Romuald Jędraszak. Portret dudziarza” wydane przez Szamotulski Ośrodek Kultury dzięki dofinansowaniu MKiDN w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”.

 

Miejsce:
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Poznań, ul. Św. Marcin 80/82
Sala Wielka

Bilety:
15 zł (dzieci do lat 10 wstęp wolny)

Organizatorzy:
Dom Tańca Poznań
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu
Potańcówki Wielkopolskie

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie