Kalendarz

Potańcówka Noworoczna

  • 04.01.2019
  • 20.00
  • Warszawa
  • Potańcówki
  • Warsztaty

Graniasta oraz Ambasada Muzyki Tradycyjnej zapraszają na pierwszą noworoczną potańcówkę.

Do tańca kapela Graniasta zagra melodie od Stefana Nowaczka z Powiśla Maciejowickiego, od Kapeli Trzpilów spod Garwolina oraz inne znane i wpadające w ucho kawałki.

Potańcówkę poprzedzą warsztaty tańca dla początkujących, które poprowadzi kapela.

Kapela Graniasta zagra w składzie:
Joanna Rzeźnicka – skrzypce
Ula Smykowska – bęben obręczowy/baraban
Rafał Bieryło – saksofon
Wiktor Porakowski – harmonia trzyrzędowa/akordeon

 

Kapela Graniasta to grupa młodych ludzi zakręconych na temat muzyki polskiej wsi. I choć za dnia oddają się pracy zawodowej, to wieczorami piłują swoje instrumenty doskonaląc sztukę dziś już mało znaną: sztukę muzykantów.

Przyjrzyjmy im się uważniej.

Aby oddać sprawiedliwość wysiłkom i zdolnościom pograjkowym, należy rozpocząć od Wiktora spod Żelechowa. Młody to chłopak, co gra na harmonii produkcji niejakiego Sobczyka (z Kutna, nie z Zarannej!). Muzykant to zdolny na potęgę, ręce ma mocne, a ucho czujne. To on nadaje ton całej kapeli. Niech was jednak nie zwiedzie ta sroga mina. Bo gdy wąs podkręci, okiem błyśnie i obcasem stuknie pierwszy rzuci się w szaleńczy wir szybkiego obera.

Kolejny muzykant to Joanna z Radości (nie mylić z Wesołą!). Dziewczyna to radosna, miła i od dobrego towarzystwa nie stroni. Już w wieku dziewczęcym posiadła tę trudną umiejętność gry na skrzypcach. Melodie łapie w mig wygrywając je zwinnymi paluszkami i smykiem. Tancerka nie lada.

Nie sposób pominąć Rafała z Białego. Postawny to kawaler, gładki, o lekkim zacięciu awanturniczym. Saksofonista. Muzykant ten grywa w niejednej kapeli, a znany jest nie tylko z grywania, ale i z wianka panien, co oczkiem za nim wodzą.

Pozostała nam jeszcze Urszula z Mokotowa. Choć mała to dzieweczka, hardości i tupetu ma za dwie takie. Powiedziałby ktoś, że lepiej dobrać instrumentu nie mogła, bo przystukuje kapeli na bębnie obręczowym. Coś tam przytupie, czasem podśpiewa i tak przybębni, że nóżki same w tańcu dreptają.

 

WARSZTATY TAŃCA
Godz.19:00

POTAŃCÓWKA
Godz. 20:30

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, Domek przy ul. Jazdów 3/20

Koszt:
20zł

 

Organizatorzy:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Pomóż Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej działać.
Ambasada utrzymuje się jedynie z datków i z pracy wolontariuszy. Wesprzyj i Ty!

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie