Kalendarz

Otwarcie wystawy stałej w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych

  • 05.12.2019
  • 18.00
  • Szydłowiec
  • Wystawy

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza 5 grudnia 2019 r. na uroczystość otwarcia nowej stałej wystawy instrumentologicznej „Magia instrumentów. Osobliwości inwencja trzygłosowa”.

„Magia instrumentów...” to wystawa, w planie głównych przebiegów i wątków, odnosząca się do bogatych konstrukcji muzycznych doby baroku. Tworzące całość ekspozycyjną trzy tematy - trzy głosy tej instrumentologicznej inwencji, prezentowane w trzech komnatach zamku, budowane w odniesieniu do trzech odmiennych kryteriów, stopniowo wprowadzone, oplatane kontrapunktem odniesień historycznych, ikonograficznych, także tych multimedialnych - budują jedną opowieść, będącą zarazem muzycznym doświadczeniem: wizualnym, audialnym, empirycznym. W jej duchu i materii splatają się historia, piękno, kreatywność i dźwięk. Co ciekawe, to opowieść ciągle nowa, inna, bo współtworzą ją także Zwiedzający w eksperymentarium Komnaty Intermezzo.

Wydarzenie uświetniać będzie koncert krakowskiego zespołu muzyki dawnej Camerata Cracovia.

 

Serdecznie zapraszamy od 5 grudnia 2019 r. do odwiedzania nowej wystawy stałej pt. „Magia instrumentów. Osobliwości inwencja trzygłosowa” w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu!

 

Miejsce:
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu
Szydłowiec, ul. gen.Sowińskiego 2

Organizator:
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu 
www.muzeuminstrumentow.pl

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– www.muzeuminstrumentow.pl
– Facebook/wydarzenie