Kalendarz

Ostatnie 4 godziny karnawału – potańcówka

  • 13.02.2018
  • 20.30
  • Warszawa
  • Potańcówki

Ambasada Muzyki Tradycyjnej zaprasza na ostatnie 4 godziny karnawału!

Line up:
Kapela Jacka Bursy
Kapela Mateusza Kowalskiego

Plan:
do północy kiełbaska, po północy już tylko śledź!

 

KAPELA BURSÓW 
Rodzinna kapela w składzie: ojciec Jacek i dwóch synów – Czarek i Bartek, z Guzowa koło Szydłowca.
Jacek Bursa to harmonista, który od końca lat 80-tych (1988-2000) grywał z Tadeuszem Maciejewskim, skrzypkiem, który był również jego nauczycielem oraz z bębnistą Stanisławem Koberem (obaj z Chronówka). Urodził się w 1965 r. w Drzewicy. Na akordeonie zaczął grać w wieku dziewięciu lat. Potem grał na harmonii polskiej, a od 1996 r. na harmonii pedałowej.
Dziś kapela gra w składzie rodzinnym, a w repertuarze mają głównie tradycyjne melodie taneczne z Radomszczyzny. Szczególne miejsce w ich repertuarze zajmują ciągłe mazurki. Wielokrotnie nagradzani byli na najważniejszych festiwalach i przeglądach kapel.
W Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej zagrają z synami w składzie:
Jacek Bursa – akordeon
Bartłomiej Bursa – skrzypce
Cezary Bursa – bębenek

MATEUSZ KOWALSKI
Skrzypek, śpiewak i akordeonista, uczeń Jana Gacy. Współtworzy kapele: Kowalskiego, Tęgie Chłopy, Macieja Filipczuka, Kompanię Adama Struga i Monodię Polską. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, m.in. w ramach przedsięwzięć Stowarzyszenia „Dom Tańca” z Warszawy i Stowarzyszenia „Tratwa” z Olsztyna. Brał udział w „Spotkaniach z Muzyką” organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Prowadzi także warsztaty gry na instrumentach (Tabory Domu Tańca, Ambasada Muzyki Tradycyjnej, Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Tradycyjnej, festiwal Wszystkie Mazurki Świata). Wraz z Tęgimi Chłopami, od pięciu lat uczy się muzyki kieleckiej od mistrza i dobrego ducha zespołu – Stanisława Witkowskiego.

 

Termin:
KUSY WTOREK
Godz. 20:30
13/02/2018

Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Wstęp:
20 PLN

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca 

Pamiętaj o tegorocznym 1%
KRS 00000 55219

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać - wesprzyj i Ty.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie