Kalendarz

Orkiestra Dęta ze Zdziłowic – warsztaty i capstrzyk

  • od 28.09.2019
  • do 29.09.2019
  • Warszawa
  • Spotkania
  • Warsztaty

Ambasada Muzyki Tradycyjnej i Otwarty Uniwersytet Jazdów zapraszają na bezpłatne dwudniowe warsztaty tradycyjnej muzyki orkiestrowej z Roztocza zwieńczone orkiestrowym przemarszem alejkami Jazdowa.

Jeśli grasz na instrumencie dętym w stopniu średnio-zaawansowanym i potrafisz czytać nuty lub jesteś sprawnym „słuchowcem” — masz niepowtarzalną okazję poznać tradycyjny repertuar roztoczańskich orkiestr dętych!

Podczas warsztatów uczestnicy poznają tradycyjne podróżniaki, polki, oberki, walce, ale i przedwojenne tanga, fokstroty czy marsze. Pochylimy się także nad stylem i specyfiką grania do tańca a wszystko to pod okiem jednej z ostatnich tradycyjnych orkiestr dętych.

Zajęcia będą prowadzone najpierw w podsekcjach: instrumenty dęte drewniane, trąbki/kornety oraz „ciężka blacha”, a następnie już wspólnie, by „zgrać” i zagrać przyswojone utwory — również do tańca!
Wydarzenie zakończymy w niedzielę orkiestrowym przemarszem alejkami Jazdowa.

Warsztaty przeznaczone są dla osób grających na takich instrumentach jak: flety (poprzeczny/piccolo), klarnety, saksofony, trąbki, kornety, sakshorny, puzony, waltornie oraz tuby.

 

*capstrzyk – wieczorny przemarsz ulicami miasta, zazwyczaj z orkiestrą
oraz
ustalony sygnał wykonywany na trąbce, oznajmujący koniec zajęć dziennych i wzywający do spoczynku i ciszy nocnej lub apelu wieczornego

 

Harmonogram:

sobota [28/09/2019]
14:00—18:30 — warsztaty (z przerwą w trakcie)

niedziela [29/09/2019]
11:30—15:00 — warsztaty (z przerwą w trakcie)
15:00 — wspólny orkiestrowy przemarsz alejami Jazdowa

 

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
www.forms.gle

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Uczestnik, po wysłaniu zgłoszenia, otrzyma od organizatora potwierdzenia rezerwacji miejsca (najpóźniej w ciągu 48h). Więcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.
Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu Partycypacyjnego m.st Warszawy w ramach Otwartego Uniwersytetu Jazdów.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

Pamiątkowe zdjęcie dętej orkiestry Dudków ze Zdziłowic. „Wesele, VIII 1951 r”. Stojeszyn, 1951. Źródło: MuzykaOdnaleziona.pl, archiwummuzykiwiejskiej.pl