Kalendarz

Majówka – potańcówka! Łojdiridi w Stykowie. Edycja V

  • 18.05.2019
  • 17.00
  • Styków
  • Potańcówki

Stowarzyszenie „Gdzieś Tu” we współpracy z Radą Sołecką i KGW w Stykowie oraz dzięki wsparciu Miejsko Gminnego Domu Kultury im. Franciszka Kotuli i Gminy Głogów Małopolski serdecznie zaprasza wszystkich muzykantów i tancerzy na piątą już edycję Łojdiridi.

Dla „nowych” – ideą spotkań pod nazwą „Łojdiridi” jest wspólne granie (coś jakby jam session) oraz taniec (w formie niescenicznej) tradycyjnych utworów szeroko pojętej Rzeszowszczyzny na tradycyjnych temu regionowi instrumentach (głównie skrzypce, klarnety, cymbały, kontrabasy, akordeony, ale mieliśmy już trębaczy, saksofonistów i bębnistów). Scena jest otwarta dla wszystkich, można przyjść z własnym instrumentem, ewentualnie "dogadać się" i pożyczyć. Bynajmniej nie jest to forma koncertu ze ściśle określonym przebiegiem i terminarzem.
Tańczymy chodzonego, oberki, walczyki, sztajerki i masę polek. Oprócz tego trochę zabaw integracyjnych z tańcem w roli głównej ☺️ umiejętności niewymagane.

Jeśli pogoda dopisze, gramy i tańczymy na dechach w plenerze.
Zapraszamy osoby w każdym wieku – po tańcu i grze będzie można usiąść i zjeść, o co zadba Koło Gospodyń Wiejskich w Stykowie. Dla rodzin z dziećmi będzie w bezpośrednim sąsiedztwie plac zabaw. W bliskim otoczeniu jest również dużo miejsc parkingowych, bo miejsce jest w samym centrum wsi, obok kościoła, szkoły itd.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie