Kalendarz

Ludowa Potańcówka na Osiedlu Przyjaźń

  • 06.05.2017
  • 19.00
  • Warszawa
  • Potańcówki

Wieczorową porą w Klubie Karuzela zabrzmi muzyka tradycyjna z różnych regionów Polski.

Do tańca zagra kapela w składzie:
Maniucha Bikont – śpiew, klarnet, tuba, basy
Piotr Piszczatowski – akordeon, baraban, bębenek
Michał Maziarz – skrzypce, baraban, bębenek

oraz kapela Nadciśnienie
Joanna Rzeźnicka – skrzypce
Ula Smykowska – bębenek
Rafał Bieryło – basy

W ruch pójdą oberki, mazurki, polki, fokstroty, tanga oraz walce i inne taneczne melodie z różnych regionów Polski. Między tańczącymi parami pojawiać się będzie Olga Kozieł w charakterze wodzirejki, która poprowadzi korowody oraz wprowadzi pary w wir oberków i polek w elementami zabaw tanecznych.


W towarzystwie muzyki pojawi się śpiew, m.in. w wykonaniu Grupy Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń. Do udziału zapraszamy osoby w każdym wieku!

Muzykanci z rozrzewnieniem wspominają poprzednią wizytę w Karuzeli i ponownie oczekują na liczny i entuzjastyczny odzew ludzkości osiedla Przyjaźń, Bemowa i dzielnic przyległych.

Potańcówce towarzyszyć będzie rękodzieło. Krywulki, frywolitki, zabawki z włóczki i sznurka, recyklingowe ubranka dla kwiatów z pociętych ubrań - będzie je można nie tylko podziwiać, ale też przyjrzeć się, jak powstają, a nawet samemu spróbować swoich sił w szydełkowaniu i wyplataniu. Zadba o to sąsiedzka grupa rękodzieła “Pleciemy w koło”, “Kasza” oraz członkinie Grupy Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń.

Tradycyjnie już obecne będą Latająca Kawiarenka i Wioska Klubu Mam. Dzięki nim Wasze dzieci spędzą czas w sposób twórczy i ciekawy a Wy będziecie mogli dać się ponieść tańcowi przy żywej muzyce!

 

 

Miejsce:
Klub Karuzela
Warszawa, ul. Konarskiego 85

Wstęp wolny

Organizator:
– Bemowskie Centrum Kultury
Facebook/Bemowskie.Centrum.Kultury/

Współorganizacja:
– Grupa Śpiewu Tradycyjnego Osiedla Przyjaźń
Facebook/grupaspiewuop/ 

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie