Kalendarz

Kobziece Śpsiewy

  • od 19.05.2018
  • do 20.05.2018
  • Bandysie
  • Spotkania śpiewacze
  • Warsztaty

Kobiety zainteresowane wspólną praktyką tradycyjnego śpiewu kurpiowskiego oraz zdobywaniem/pogłębianiem warszatu wokalnego – PRZYBYWAJCIE!

Śpiewaczki z Bandyś (Bandysionki)
W repertuarze śpiewaczek z Bandyś znajdują się praktykowane w dawnej, surowej manierze wykonawczej pieśni leśne, polne, taneczne (trampane), obrzędowe i religijne. Tworzony przez nie zespół BANDYSIONKI był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany m. in "Złotą Basztą" na Festiwalu Kapel w Kazimierzu oraz Nagrodą im. Oskara Kolberga. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat istnienia skład grupy zmieniał się. Obecnie najczęściej praktykuje w składzie: Antonina Deptuła, Marianna Kuta, Bronisława Świder.
Dla miłośników muzyki tradycyjnej, spotkanie ze Śpiewaczkami z Bandyś każdorazowo jest prawdziwym świętem oraz niezwykle cenną sposobnością do poznawania tradycji i pieśni w drodze przekazu ustnego.

Olga Stopińska
Śpiewaczka, badaczka i nauczycielka techniki wokalnej (m. in SWPS w Warszawie), praktykująca muzykoterapeutka (meloterapeutka). Ukończyła wydział wokalny ze specjaliacją jazzową P.S.M im F. Chopina w Warszawie i muzykoterapię na Akademii Muzycznej w Łodzi, będąc kilkukrotną stypendystką tejże uczelni. Miłośniczka kultury kurpiowskiej, współtwórczyni zespołu Burónka wykonującego autorskie interpretacje tradycyjnych pieśni kurpiowskich. Od lat praktykuje śpiew kurpiowski in crudo. Jest uczennicą Bronisławy Świder.

 

Plan ramowy

Sobota 19/05
do 11:30 zakwaterowanie w agroturystyce w Czarni
12:00–14:00 Rozśpsiewy leśne - prowadzenie Olga Stopińska
14:30–15:30 Obiad w Bandysiach
15:30–18:00 Domowe spotkanie śpiewacze z p. Bronisławą Świder

Niedziela 20/05
11:00–13:00 Rozśpsiewy leśne/polne - prowadzenie Olga Stopińska
13:30–14: 30 Obiad w Czarni lub Bandysiach
15:00–18:00 Spotkanie śpiewacze z Bandysionkami (stara szkoła w Bandysiach)

*w zależnosci od potrzeb grupy plan może ulec zmianie.

Do leśnego śpiewania niezbędne: wygodne ubranie (najlepiej dlugi rękaw i nogawka), buty na elastycznej podeszwie (lub boso), karimata lub koc, odstraszacz fruwających kąsaczy.

 

Miejsce:
Bandysie k. Myszyńca (około 40 km od Ostrołęki)

Dojazd: transportem własnym, ewentualnie PKS do Myszyńca i dalej zamawianym transportem prywatnym

Noclegi: Gospodarstwo agroturystyczne Dorota w Czarni (koszt noclegu 40zl/noc) lub w starej szkole w Bandysiach (opcja spartańska z własną karimatą i śpiworem. W szkole jest toaleta i umywalka. Nie ma natrysków, kuchni etc... - nie odpłatnie)
Wyżywienie: obiady można zamówić z wyprzedzeniem w gospodarstwie agroturystycznym (obiad jednodaniowy 20 zł, dwudaniowy 25 zł). Śniadania i kolacje w zakresie własnym (w domu mamy do dyspozycji aneks kuchenny)

Opłata za udział w spotkaniu: 120 zł
Płatność przelewem na konto:
Olga Stopińska
ING Bank 87 1050 1038 1000 0090 9723 3606
W tytule: ZRZUTKA NA LEŚNE ŚPIEWY

Zgłoszenia do środy 16 maja włączenie:
o.stopinska@gmail.com

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie