Kalendarz

III Turniej Muzyków Prawdziwych

  • od 30.08.2017
  • do 03.09.2017
  • Szczecin
  • Festiwale|Przeglądy
  • Konkursy

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza na III Turniej Muzyków Prawdziwych, który rozegra się w dniach 31 sierpnia – 3 września 2017 r.

Turniej Muzyków Prawdziwych to konfrontacja i zarazem spotkanie na scenie Filharmonii wykonawców wiernych muzyce źródeł, jak i interpretujących ją na nowo. W szranki staną muzycy tradycyjni różnych regionów oraz wykonawcy inspirujący się tradycją, od rekonstrukcji, przez folk, jazz aż po muzykę eksperymentalną. 
Miejscem Turniejowych występów jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ikona współczesnej architektury, której akustyka pozwala wybrzmieć niuansom muzyki tradycyjnej.

Turniej rozegra się w czterech kategoriach muzycznych:
I soliści instrumentaliści
II soliści wokaliści
III zespoły instrumentalne i wokalno-instrumentalne (do 6 osób)
IV zespoły śpiewacze (do 6 osób)

W tym roku, po raz pierwszy jako element konkurencji muzykę dopełni taniec. Do udziału w kategorii muzyczno-tanecznej zapraszamy pary taneczne z własną kapelą (w łącznym składzie do 6 osób). Turniej Tańca odbędzie się 2 września 2017 r. w holu Filharmonii.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 1–2 września 2017 w sali kameralnej. Wykonawcy zaprezentują dwa utwory. Jeden przygotowany wcześniej utwór z podaniem źródła oraz drugi utwór będący interpretacją wątku tematycznego, ściśle związanego z kulturą ludową, odwołującego się do roku kalendarzowego i obrzędowego. Wykonawcy mogą wykonać dodatkowy, trzeci utwór, będący odpowiedzią na motyw "Tutejsi". Laureaci zaprezentują się 3 września 2017 r. w trakcie koncertu finałowego w sali symfonicznej.

W każdej z kategorii przyznane zostaną nagrody finansowe. Pula nagród wynosi ponad 25.000 złotych.

W programie Turnieju, oprócz części konkursowej oraz koncertów, znajdą się liczne wydarzenia towarzyszące, m.in. zabawa taneczna Dom Tańca, warsztaty i pokazy filmowe.

 

ZGŁOŚ SIĘ 
Aby zgłosić się do Turnieju wystarczy do 21 lipca 2017 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: 
www.turniej.filharmonia.szczecin.pl 

Zakwalifikowanym uczestnikom Filharmonia zapewnia noclegi i wyżywienie (obiady).

Zapraszamy muzyków tradycyjnych, wykonawców inspirujących się tradycyjnym repertuarem, amatorów i profesjonalistów do rozegrania najlepszych wykonań muzyki tradycyjnej. 

Niech na scenie Filharmonii spotkają się muzycy czerpiący z różnych źródeł. Niech biały gmach Filharmonii ponownie wypełni się brzmieniem najlepszych wykonań muzyki tradycyjnej. 
Zapraszamy na Turniej Muzyków Prawdziwych! 

 

Biuro Turnieju
turniej@filharmonia.szczecin.pl
tel. 505 769 882

Projekt „III Turniej Muzyków Prawdziwych w Filharmonii w Szczecinie” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Partnerzy: 
Instytut Muzyki i Tańca
Ośrodek Teatralny Kana

Patroni: 
Dwójka – Program 2 Polskiego Radia
Pismo Folkowe
KulturaLudowa.pl
Etnosystem.pl 

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie