Kalendarz

Folkowe poniedziałki – spotkanie z twórcami instrumentów ludowych

  • 02.12.2019
  • 19.00
  • Katowice
  • Spotkania
  • Instrumenty

Kapela Fedaków i Śląsk Folkowy zapraszają na nowy poniedziałkowy cykl folkowy. Już od lat spotykamy się co tydzień w poniedziałki, aby rozwijać nasze umiejętności i pasje. Od tej jesieni cykl przybierze nową, bardziej różnorodną formę! Co tydzień w poniedziałkowy wieczór zapraszamy Was do Kawiarni Fotograficznej w Katowicach (ul. Teatralna 4), jednak za każdym razem zaproponujemy Wam coś innego. Będą potańcówki, warsztaty taneczne i muzyczne, spotkania śpiewacze, będziemy pokazywać zdjęcia i filmy oraz zapraszać ciekawych twórców związanych z muzyką tradycyjną.

 

2 grudnia, 19:00 – spotkanie z budowniczymi instrumentów ludowych: Karolina Fedak i Piotr Pańczyk. Opowiedzą o procesie budowy suki biłgorajskiej, gajd istebniańskich oraz bębenków obręczowych. Powiedzą, skąd wzięły się ich pomysły, jakie trudności napotykali przy ich realizacji oraz od kogo mogli liczyć na pomoc.

16 grudnia, 18:30 – muzyczna wigilijka Śląska Folkowego – wszystkich uczestników i sympatyków zajęć, tych, których już dawno u nas nie było i tych, którzy dopiero dołączyli zapraszamy na świąteczne spotkanie z ludowymi kolędami. Będziemy grać, śpiewać, zajadać się przysmakami i cieszyć spotkaniem. Wigilijkę poprowadzi, jak co roku, Kapela Fedaków

 

Miejsce:
Kawiarnia Fotograficzna
Katowice, ul. Teatralna 4

O szczegóły wydarzeń można pytać pod adresem kapela.fedakow@gmail.com

Organizatorzy:
Kapela Fedaków
Śląsk Folkowy
Kawiarnia Fotograficzna Katowice

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie