Kalendarz

Do Kołyski – Posiady Kołysankowo-Bajkowe

  • od 28.11.2020
  • do 29.11.2020
  • Cięcina, Beskid Żywiecki
  • Spotkania
  • Warsztaty
  • Wykłady|Konferencje
  • Cykliczne

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2020-12-13.

Posiady kołysankowo-bajkowe „Do kołyski” to nie tylko nauka zapomnianych pieśni czy opowiadania gawęd ale także, i przede wszystkim, proces kształtowania się relacji matka dziecko – co więcej – to możliwość śpiewu grupowego, który pozwala na budowanie silnych więzi, rozwijanie empatii oraz umiejętności współpracy z innymi.

Podczas 9 spotkań warsztatowych poznawać będziemy pieśni kołysankowe, dziecięce, matczyne i sieroce, jak również zabawy, wyliczanki i klaskanki dziecięce. Będziemy każdorazowo opowiadać sobie legendy, bojki i gawędy Beskidzkie, a także dyskutować na różne tematy około dziecięce.

Projekt zakończony będzie otwartymi posiadami w formie koncertu pieśni kołysankowych przygotowanych przez uczestniczki warsztatów oraz zaproszonych gości.

Całość wydarzenia prowadzić będzie Brygida Sordyl – śpiewaczka ludowa, etnomuzykolog, skrzypaczka, altowiolistka, zwolenniczka i propagatorka powrotu do wykonywania pieśni w tradycyjnej manierze górali żywieckich. Laureatka Złotego Żywieckiego Serca na FFGP w Żywcu. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz studium doktoranckiego w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie . Instruktor śpiewu i kierownik kapeli w Regionalnym Zespole „Magurzanie” z Łodygowic oraz Kierownik Zespołu Regionalnego „Lipowianie” z Lipowej. Założyciela i śpiewaczka grupy śpiewaczej „Magurzanki”. Członkini i współzałożycielka folkowej Kapeli „PoPieronie”. Obecnie jest wykładowcą na wydziale Muzyki Tradycyjnej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest także instruktorem śpiewu i skrzypiec w Fundacji Braci Golec.

 

Warsztaty przeznaczone dla dorosłych i dorosłych z dziećmi (brak ograniczeń wiekowych)

 

Miejsce:
Sopki Stopki
Cięciny, ul. św. Katarzyny 152

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Organizatorzy:
Sopki Stopki
Akademia Folkloru
Brygida Sordyl

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie