Kalendarz

Budujemy kolekcję wspomnień. Jak zacząć?

  • 04.03.2021
  • 17.00
  • online
  • Spotkania
  • Warsztaty
  • Online

Młyny Rothera i Centrum Archiwistyki Społecznej zapraszają na spotkanie online „Budujemy kolekcję wspomnień. Jak zacząć?” Zachęcamy do udziału osoby zainteresowane odkrywaniem i utrwalaniem lokalnej historii. Dowiemy się, jak rozpocząć swoją przygodę ze zbieraniem historii rodzinnych, dotyczących naszego osiedla czy miasta. Poznamy narzędzia, dzięki którym będziemy mogli opracowywać i udostępniać zbiory.

Spotkanie poprowadzą Adriana Kapała i Joanna Michałowska z Centrum Archiwistyki Społecznej. CAS to instytucja kultury powołana przez Fundację Ośrodka KARTA oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Misją CAS jest przede wszystkim wspieranie archiwów społecznych w zabezpieczaniu i upowszechnianiu zbiorów (m.in. poprzez oferowanie darmowych narzędzi i szkoleń), rozwijanie sieci ich współpracy i popularyzacja idei archiwistyki społecznej. Centrum Archiwistyki Społecznej wyrasta z doświadczeń Ośrodka KARTA, który stworzył największe archiwum społeczne w Polsce i przez wiele lat aktywnie działał na rzecz całej dziedziny.

Więcej o CAS na stronie:
archiwa.org

My (Młyny Rothera) również przygotowujemy się do stworzenia kolekcji poświęconej naszemu najbliższemu otoczeniu – Wyspie Młyńskiej. To miejsce, dziś służące nam do rekreacji, ma bardzo bogatą historię związaną z bydgoskim przemysłem. Chcielibyśmy zachować ją dla przyszłych pokoleń.

 

Termin:
czwartek, 4 marca 2021 r. godz. 17:00

Miejsce:
Spotkanie on-line w aplikacji ClickMeeting

Obowiązują zapisy!
www.forms.office.com...
(do 4 marca 2021 do godz. 14:00, link prześlemy w dniu spotkania)

Organizatorzy:
Młyny Rothera
Centrum Archiwistyki Społecznej

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie