Kalendarz

Będę dźwięczny! – warsztaty śpiewu z Beatą Oleszek

  • od 06.11.2019
  • do 07.11.2019
  • Warszawa
  • Warsztaty

„Będę dźwięczny!” to nowy cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poświęconych doskonaleniu śpiewu lub gry na instrumencie.

Beata Oleszek — śpiewaczka z Kocudzy (lubelskie), członkini zespołu Jarzębina. Uczestniczka wielu projektów artystycznych, m.in. dramatów liturgicznych wstawianych przez Scholę Teatru Węgajty. Występowała również z Teatrem Gardzienice, na Festiwalu Muzyki Dawnej „Pieśni Naszych Korzeni” w Jarosławiu oraz na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Kilkukrotnie prowadziła warsztaty śpiewu kocudzkiego, m.in. na Taborze Domu Tańca w Szczebrzeszynie.
Wraz z zespołem Jarzębina zdobyła trzykrotnie Złotą Basztę na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą (2001, 2007, 2011) oraz nagrodę im. Oskara Kolberga.
Nagrała solową płytę „Ło Matko Kocheno — pieśni z Kocudzy” z akompaniamentem suki biłgorajskiej i liry korbowej, na których zagrał Maciej Kaziński.
Praktykuje i popularyzuje unikalny repertuar i styl śpiewu z Kocudzy przejęty w przekazie międzypokoleniowym i rodzinnym.

Pieśń ludowa komentuje życie, skupiając się na jego węzłowych punktach: narodzinach, śmierci, żałobie. Pieśń wyraża najgłębsze uczucia, miłość, samotność, strach, ból, poucza i wskazuje drogę. Wszystko to w sposób prosty i dobitny, choć często symboliczny — przy użyciu figur, przykładów, przypowieści. Są to, obok lirycznych, najczęściej pieśni epickie, opowiadające historie, które wprowadzone są w obszar mitu — nie to, że wydarzyły się kiedyś, lecz wydarzają się ciągle. Zapraszam na warsztaty pt. „Teatr życia i śmierci.
Beata Oleszek

 

Poziom:
warsztaty przeznaczone są dla średniozaawansowanych i zaawansowanych kobiet i mężczyzn

Terminy:
6—7/11/2019
ŚRODA i CZWARTEK
18:00—21:00 (śr)
18:00—21:00 (czw)
z krótką przerwą

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

ZAPISY:
Uczestnictwo jest bezpłatne, obowiązują zgłoszenia oraz regulamin.
Liczba miejsc jest ograniczona.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Uczestnik, po wysłaniu zgłoszenia, otrzyma od organizatora potwierdzenia rezerwacji miejsca (najpóźniej w ciągu 48h). Więcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.

FORMULARZ zgłoszeniowy:
www.forms.gle...

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Wydarzenie realizowane w ramach zadania „W Ambasadzie muzy kują 2019-2021”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie