Kalendarz

Będę dźwięczny! – warsztaty skrzypcowe z Maciejem Żurkiem

  • od 04.12.2019
  • do 05.12.2019
  • Warszawa
  • Warsztaty

„Będę dźwięczny!” to cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poświęconych doskonaleniu śpiewu lub gry na instrumencie.Tym razem zapraszamy na intensywne dwudniowe warsztaty gry na skrzypcach z Maciejem Żurkiem, pt. „Niech nie wie prawica co robi lewica — warsztaty skrzypcowe muzyki mazurkowej dla średniozaawansowanych i innych”.

„Spotkanie robocze poświęcimy graniu kajockich mazurków „ze śpiewu”. W śpiewaniu wyrywasów poszukiwać będziemy nie tylko wzoru tematu melodycznego, ale również podstawowej wskazówki smyczkowania. W następnym kroku będziemy przyglądać się najważniejszym sposobom ogrywania melodii śpiewu, stosowanym przez Jana Gacę z Przystałowic Małych. Sposoby te powodują co prawda pewne problemy komunikacyjne między prawą a lewą ręką skrzypka, ale jednocześnie mogą wywoływać szaleństwo wśród tancerzy i z tego powodu warto je zgłębiać.”
Maciej Żurek

Poziom:
warsztaty przeznaczone są dla średniozaawansowanych i zaawansowanych skrzypków

 

Czas:
4—5/12/2019
ŚRODA i CZWARTEK
18:00—20:45 (śr)
18:00—21:00 (czw)
z krótką przerwą

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

ZAPISY:
– Uczestnictwo jest bezpłatne, obowiązują zgłoszenia oraz regulamin.
– REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Uczestnik, po wysłaniu zgłoszenia, otrzyma od organizatora potwierdzenia rezerwacji miejsca (najpóźniej w ciągu 48h). Więcej informacji o zasadach uczestnictwa znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.
– Liczba miejsc jest ograniczona.
– FORMULARZ zgłoszeniowy:
www.forms.gle...

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Mecenasi:
Wydarzenie realizowane w ramach zadania „W Ambasadzie muzy kują 2019–2021”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków miasta stołecznego Warszawy.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie

Grają Jan Gaca (skrzypce) i Józef Porczek (harmonia 3-rzędowa), Nieznamierowice, 1987. Fot. Andrzej Bieńkowski. Źródło: www.archiwummuzykiwiejskiej.pl, MuzykaOdnaleziona.pl