Kalendarz

Będę dźwięczny! ● skrzypce z Mateuszem Kowalskim

  • 24.11.2020
  • 18.00
  • Warszawa
  • Warsztaty
  • Cykliczne

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2020-12-01.

„Będę dźwięczny!” to cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poświęconych doskonaleniu śpiewu lub gry na instrumencie. Tym razem zapraszamy na spotkanie z muzyką skrzypcową spod Przysuchy.

Mało co tak skutecznie trenuje ludzki mózg jak gra na instrumencie! Zachęcamy więc do spróbowania swoich sił w starodawnych, skrzypcowych melodiach spod Przysuchy. Zaproszenie kierujemy do każdego, kto posiada instrument i chęć poznania tego muzycznego języka. Są to melodie od zawsze przekazywane ustnie i taką metodą będziemy się posługiwać. Mile widziani zarówno początkujący, jak i grający już na instrumencie. Liczba miejsc ograniczona, dystans społeczny zachowany!

MATEUSZ KOWALSKI
Instrumentalista i śpiewak. Zajmuje się głównie polską tradycyjną muzyką taneczną. Współtworzy zespoły muzyczne, m.in. instrumentalną kompanię Adama Struga, Monodię Polska, Radical Polish Ansambl, Tęgie Chłopy, Warszawską Orkiestrę Sentymentalną.

 

Terminy:
– WTORKI
18:00—20:00
z krótką przerwą
– START CYKLU
27.10.2020
– DATY SPOTKAŃ
27.10., 03.11., 10.11., 17.11., 24.11., 01.12.

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20
Jeśli pogoda pozwoli, zajęcia odbędą się w całości lub w części w ogrodzie Ambasady.
Prosimy ciepło się ubrać.

Od soboty 17 października Warszawa jest w strefie czerwonej.
Według wytycznych wydarzenia kulturalne przy ograniczonej liczbie uczestników wciąż mogą się odbywać. Czujemy, że dla wielu miłośniczek i miłośników muzyki tradycyjnej nauka i praktykowanie jej również w tym arcytrudnym czasie są ważne i mogą stanowić zbawienną odskocznię od pandemicznej codzienności. Dlatego staramy się działać – w bardzo kameralnych grupach i ściśle przestrzegając zaleceń. Zadbajmy o bezpieczeństwo, o siebie, wspólnotę i ten skrawek kultury.
Aby uczestniczyć w wydarzeniach w Ambasadzie, konieczne jest:
– podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia,
– zasłanianie ust i nosa maseczką przez cały czas pobytu w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej – również w trakcie wydarzeń warsztatowych (próbowaliśmy – da się!),
– dezynfekcja rąk,
– zachowywanie odległości 1,5 metra od pozostałych osób.
Uczestnicząc w zajęciach wspierasz Ambasadę Muzyki Tradycyjnej.

 

WSTĘP WOLNY

ZAPISY:
Warsztaty dla kobiet i mężczyzn.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Formularz zawiera też więcej informacji o zasadach uczestnictwa. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.

FORMULARZ:
www.forms.gle...

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Wydarzenie realizowane w ramach zadania „Ambasada Muzyki Tradycyjnej 2017”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie