Kalendarz

Będę dźwięczny! ● akordeon i harmonia trzyrzędowa z Jakubem Zimończykiem

  • 30.11.2020
  • Warszawa
  • Warsztaty
  • Cykliczne

To wydarzenie powtarza się co 7 dzień/dni aż do 2020-11-30.

„Będę dźwięczny!” to cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poświęconych doskonaleniu śpiewu lub gry na instrumencie. Tym razem zapraszamy na warsztaty gry na akordeonie i harmonii z Jakubem Zimończykiem.

Warsztaty są kierowane do osób, które znają już swój instrument. Można przyjść z harmonią trzyrzędową, akordeonem klawiszowym i guzikowym albo rosyjskim bajanem. Na warsztatach skupimy się na technice grania muzyki tanecznej na podstawie wybranych melodii tanecznych z Polski Centralnej i Lubelszczyzny. Co tydzień na warsztatach będziemy przyglądać się technice gry i melodii innego mistrza. Będziemy również pracować z archiwami.
Znajomość nut nie jest obowiązkowa.

JAKUB ZIMOŃCZYK
Harmonista. Uczył się grać od Piotra Gacy, Tadeusza Lipca oraz z archiwalnych nagrań. Wielbiciel muzyki Roztocza Lubelskiego oraz Małopolski Północnej, a szczególnie pogranicza opoczyńsko-radomskiego. Członek Orkiestry Tanecznej Bonanza oraz Warszawsko-Lubelskiej Orkiestry Dętej.

 

Terminy:
– PONIEDZIAŁKI
18:00—20:00
z krótką przerwą
– START CYKLU
26.10.2020
– DATY SPOTKAŃ
26.10., 02.11., 09.11., 16.11., 23.11., 30.11.

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20
Jeśli pogoda pozwoli, zajęcia mogą w części odbywać się w ogrodzie Ambasady.
Prosimy ciepło się ubrać.

 

Od soboty 17 października Warszawa jest w strefie czerwonej.
Według wytycznych wydarzenia kulturalne przy ograniczonej liczbie uczestników wciąż mogą się odbywać. Czujemy, że dla wielu miłośniczek i miłośników muzyki tradycyjnej nauka i praktykowanie jej również w tym arcytrudnym czasie są ważne i mogą stanowić zbawienną odskocznię od pandemicznej codzienności. Dlatego staramy się działać – w bardzo kameralnych grupach i ściśle przestrzegając zaleceń. Zadbajmy o bezpieczeństwo, o siebie, wspólnotę i ten skrawek kultury.

Aby uczestniczyć w wydarzeniach w Ambasadzie, konieczne jest:
– podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia,
– zasłanianie ust i nosa maseczką przez cały czas pobytu w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej – również w trakcie wydarzeń warsztatowych (próbowaliśmy – da się!),
– dezynfekcja rąk,
– zachowywanie odległości 1,5 metra od pozostałych osób.

Uczestnicząc w zajęciach wspierasz Ambasadę Muzyki Tradycyjnej.

 

WSTĘP WOLNY

ZAPISY:
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Formularz zawiera też więcej informacji o zasadach uczestnictwa. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.

FORMULARZ:
www.forms.gle...
Uwaga, nie można zapisywać się na pojedyncze zajęcia.

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca

Wydarzenie realizowane w ramach zadania „Ambasada Muzyki Tradycyjnej 2017”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

 

Źródło informacji:
– materiały przesłane przez organizatorów
– Facebook/wydarzenie