Kalendarz

Bębenek dla początkujących – Rosik + Żytomirski

  • od 15.02.2018
  • do 16.02.2018
  • Warszawa
  • Warsztaty

Ambasada Muzyki Tradycyjnej zaprasza na dwudniowe warsztaty gry na bębenku jednostronnym dla początkujących.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Rosik
Na skrzypcach przygrywać będzie Marcin Żytomirski 

 

Katarzyna Rosik – gry na bębenku uczy się od radomskich mistrzów rytmu – między innymi Stefana Gacy, Józefa Lipińskiego – oraz z nagrań archiwalnych. W kapeli z Katarzyną Zedel (skrzypce) i Martą Domachowską (basy) wygrywają i wyśpiewują melodie z okolic Przysuchy i Szydłowca – poznane dzięki spotkaniom z Janem Gacą, śpiewaczkami z Gałek Rusinowskich, Wiesławą Gromadzą i innymi. 
Wspiera działalność Wiejskich Klubów Tańca, prowadzi portal MuzykaTradycyjna.PL. Jest w silnym związku zawodowo-emocjonalnym ze Stowarzyszeniem „Dom Tańca” i Ambasadą Muzyki Tradycyjnej. 
Miejsce zamieszkania – Toruń. 

Marcin Żytomirski  – animator kultury, miłośnik tradycji muzycznych i tanecznych centralnej Polski. Organizator wielu edycji festiwalu edukacyjnego Tabor Domu Tańca oraz warsztatów i potańcówek w Warszawie. Współtwórca Ambasady Muzyki Tradycyjnej na warszawskim Jazdowie. Prezes Stowarzyszenia Dom Tańca.
Chętnie jeździ na nauki do wiejskich muzykantów i tancerzy. Szczególnie wiele zawdzięcza spotkaniom z Janem Gacą, Marią Siwiec, Stanisławem Witkowskim, Marią Kowalik i Marią Gałką.

 

Plan:
15 i 16 lutego
czwartek i piątek
18.00–20.00 

Miejsce:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

Zgłoszenia:
www.goo.gl/forms/DM2NuRTMlXESlFBj1

Koszt:
80 zł

Ważne informacje:
– W tym momencie nie przewidujemy możliwości uczestnictwa w pojedynczym dniu warsztatowym. Dopuszczamy taką możliwość po indywidualnej konsultacji, tylko w razie wolnych miejsc w przeddzień warsztatów
– 
Należy posiadać własny instrument. W przypadku braku bębenka prosimy o informację – będziemy zaradzać.
– A w przypadku pytań o kontakt tu: rosik_k@yahoo.fr

 

Organizator:
– Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Facebook/ambasadamuzykitradycyjnej
– Dom Tańca
www.domtanca.art.pl
Facebook/Domtanca 

Pamiętaj o tegorocznym 1%
KRS 00000 55219

Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.

Ambasada Muzyki Tradycyjnej utrzymuje się jedynie z datków i z pracy wolontariuszy. Pomóż Ambasadzie działać - wesprzyj i Ty.

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie