Aktualność

RATUJMY RADIOWE CENTRUM KULTURY LUDOWEJ

#zostawcieRCKL #RatujmyDwójkę #kogonieslychac

Według ustaleń medialnych, Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o wyłączeniu Radiowe Centrum Kultury Ludowej ze struktury Dwójka - Program 2 Polskiego Radia

Magazyn „Źródła” – jedyna cykliczna audycja w polskim eterze, prezentująca polską muzykę ludową, tradycyjną i fokową oraz muzykę świata – ma zostać przeniesiona na znacznie gorszą porę. Przyszłość realizowanych przez RCKL projektów, takich jak odbywający się od 20 lat Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja", czy seria płytowa „Muzyka Źródeł”, jest pod ogromnym znakiem zapytania. Niewiadomą pozostają także losy osób współtworzących redakcję i ich dalsza przyszłość zawodowa. 

Nie zgadzamy się z decyzją Zarządu Polskiego Radia! Usunięcie jedynej redakcji zajmującej się kulturą tradycyjną ze struktury Dwójki to wielka strata dla całej anteny i wszystkich słuchaczy. To zaprzepaszczenie wieloletniego dorobku wizjonerskich dziennikarzy i dziennikarek, dzięki którym wielu polskich artystów koncertuje poza granicami naszego kraju, a ostatni wiejscy muzykanci i śpiewaczki doczekali się w jesieni życia należnego szacunku, uznania i rozgłosu. Gdyby nie RCKL, nie byłoby karier takich zespołów jak Warsaw Village Band/Kapela ze Wsi WarszawaŻywiołakKwadrofonikVOŁOSIHańbaSutari. Gdyby nie wieloletnia praca organiczna tej redakcji, festiwale takie jak Festiwal Wszystkie Mazurki ŚwiataEthno Port Poznań,Festiwal Skrzyżowanie KulturSiesta FestivalFESTIWAL "Z wiejskiego podwórza"Globaltica nie mogłyby nawet marzyć o swojej publiczności. Wydzielnie RCKL może być także początkiem likwidacji kolejnych redakcji Dwójki - najlepszej anteny w Polsce!

Decyzję Zarządu PR musi zatwierdzić Rada Nadzorcza. Posiedzenie w tej sprawie odbędzie się 17 lipca. Mamy bardzo mało czasu! Zachęcamy wszystkie osoby wspierające II Program Polskiego Radia do wysyłania e-maili do członków Rady Nadzorczej!

 

_______________________________________________

e-maile adresujemy*: 
Do: anna.buda@polskieradio.pl, celina.kopinska@polskieradio.pl 
Ukryte Do Wiadomości: gkloczko@mkidn.gov.pl, andrzej.rogoyski@polskieradio.pl, zbigniew.hajlasz@polskieradio.pl 

Temat: wpisz coś od siebie, najlepiej bez haseł sugerujących o co chodzi, żeby utrudnić działanie filtrów anty-spam'owych

_______________________________________________

Proponowana treść: [uwaga, popraw/zmień wg uznania]

 

Szanowni Członkowie Rady Nadzorczej PR S.A.

Jako osoba regularnie słuchająca Programu II Polskiego Radia chcę bardzo mocno zaapelować do Rady Nadzorczej PR o odrzucenie decyzji Zarządu Polskiego Radia, dotyczącej wyłączenia Radiowego Centrum Kultury Ludowej ze struktury Dwójki. 

Usunięcie jedynej redakcji zajmującej się kulturą tradycyjną to wielka strata dla całej anteny i wszystkich jej słuchaczy. To zaprzepaszczenie wieloletniego dorobku wizjonerskich dziennikarzy i dziennikarek, dzięki którym wielu polskich artystów koncertuje poza granicami naszego kraju, a ostatni wiejscy muzykanci i śpiewaczki doczekali się w jesieni życia należnego szacunku, uznania i rozgłosu. Z dużą przyjemnością wsłuchuję się regularnie w magazyn 'Źródła", który jest najważniejszą platformą prezentującą polską muzykę tradycyjną w polskim eterze. Bardzo proszę o niepozbawianie mnie możliwości odbioru tej audycji w tak dobrej porze. Martwi mnie również los produkowanego przez RCKL Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", dzięki któremu udało mi sie odkryć wielu znakomitych wykonawców. 

Jeszcze raz apeluję do Państwa o odrzucenie decyzji Zarządu, która stoi w oczywistej sprzeczności z misją mediów publicznych, jaką jest bez wątpienia dostarczanie wysokiej jakości kultury oraz edukacja w dziedzinie tradycji muzycznych Polski i świata. 

Z poważaniem
[Imię i nazwisko]

*adresy e-mailowe za http://prsa.com.pl/personlist.aspx?i=48

_______________________________________________

 

ZOBACZ KONIECZNIE:
Facebook/RatujmyDwojke/

 

Źródło informacji:
– Facebook/wydarzenie

Wróć